23.10.15

День народження спільноти "Навчаємося з Google"

Рівно 6 місяців тому народилась наша українська Гуглівська спільнота педагогів. Мрії про її існування жевріли ще з 2012 року.

З чого все починалось 


Створювалась вона не лише як місце зустрічі знайомих вчителів та викладачів з усієї України та знайомства з творчими педагогами, а і як середовище неформальної освіти.
24 квітня, готуючись до практичного семінару в Херсоні, ми (тренери Наталія Гущина, Антоніна Букач і я) вирішили, що практичні завдання краще публікувати в середовищі Google+, а для цього необхідне певне "місце зустрічі". Так прийняли рішення про створення спільноти "Навчаємося з Google". Були найсміливіші фантазії, що, можливо, вона перетвориться на всеукраїнську, але більше острахів, що спільнота залишиться лише херсонською.


 Дуже вдячні Олексію Сиваку, Вікторії Залозній, Олені Воробей з компанії CFC Consulting за чудовий старт, яким виявися семінар в Херсоні. Старт не лише народження нашої спільноти, а я низки заходів, цікавих знайомств з креативними творчими людьми, закоханими у свою справу.

Саме такі люди, працівники компанії Google Олег Якимчук та Олександра Мельник в Херсоні підтримали нашу ідею перетворювати херсонську тренінгову спільноту у всеукраїнську.

Наступний крок підтримки був від Бориса Ярмахова. За 30 хв. після написання листа від Google Україна Борису, координатор спільноти педагогів РФ Борис Ярмахов заповнив та надіслав форму для номінації координатора GEG Ukraine і відповів нам радісною звісткою.
Але не так швидко розглядалась заявка та затверджувалась наша спільнота у "великому" Google-і. Тому ми маємо ще інші три дати народження. День номінування координатора GEG Ukraine,  день визнання спільноти з позначкою на карті та дату публікації про нашу спільноту в офіційному блозі Google Україна.

Об`єднання однодумців 

Соціальні мережі вже давно є і ЗМІ і платформами для пізнання та пошуку цікавих пед. родзинок.
Бажання поділитись з іншими власним досвідом, цікавими публікаціями, прочитаними книгами перетворюється на цікаві теми для обговорення. Найприємнішим у них є прагнення колег втілювати інновації.

Острахи щодо подальшого розвитку та життєздатності спільноти виявились марними.  За шість місяців кількість учасників спільноти майже 1500 осіб.  Статистичні та фактичні дані уваги до нашого об`єднання надихають до подальших творчих ідей.

Географія заходів


Спілкування однодумців відбуваєтсья не лише онлайн, у стрічці спільноти в Google+ та на Facebook,. Наше взаємонавчання, вирішення професійних проблем щодня - це будні. А зустрічі вживу - справжнє свято.
Кількість пропозицій та запрошень "давайте зустрінемось вживу" перевищила всі сподівання. У таблиці  зібрані відомості про заходи спільноти у квітні-жовтні. Статистика - суха річ, тому кілька емоційних спогадів про ці заходи.

Рахів


Географічно складним (о, Петрос, Петрос...) був Рахівський тренінг, але найнатхненнішим, найоптимістичнішим. Труднощі не лякали, а спонукали до ще більшого завзяття. Серед труднощів - рівень освітлення приміщення, дощ, гроза, і як наслідок - постійне "падання" інтернету. Жодна подія спільноти не містить стільки фото, як рахівська - 314. Труднощі, насправді, стимулюють.Івано-Франківськ

Серйозним результативним та стрімким за темпом роботи був тренінг в Івано-Франківську. Усі заплановані програмою завдання виконані. Ідеальний тренінг - це співпраця однодумців, цінування часу колег, і, як наслідок, - шалений темп за задоволення від пізнання.
Рідко зустрінеш керівника, який навчається "за однією партою" з усіма підлеглими. Ми вдячні ректору Зуб'яку Роману проректору Любові Шелемей за теплий прийом, ідеальні технічні умови в Івано-Франківському ОІППО і особливо за те, що задавали темп, виконуючи усі вправи першими. Ректор Івано-Франківського ОІППО, перший серед керівників, який з радістю прийняв сертифікат з позначкою неформальної організації GEG Ukraine.

Одеса

Зустріч в Одесі з поетичною назвою "Музика сфер" відкрила нові горизонти. Дякуючи роботі злагодженого механізму - компанії CFC Consulting -  ми не лише вчили, а й самі отримали можливість навчатися у чудових тренерів: Юрія Антощука, Олега Костюкевича. Квест, фотосфери, одеські дворики - ключові слова літньої школи.
Цифрове перетворення Одеси - в надійних руках. Активісти, волонтери майже миттєво сприймають інновації, захоплюються новими мобільними додатками.

Рефлексія-сенкан, групова робота:
Snapseed
Яскравий та швидкий
Діяти, творити, редагувати
Створювати своє - це просто.

Field trip
Удобный, полезный
Воспроизводит, показывает, учит
Немедленно скачай себе, друг,
Этот гид!

Google Академія
Наукова, інформативна
Організує, координує, досліджує
Кращий інструмент для вченого
Науковий органайзер для кожного.

Миколаїв


Спілкування людей в мережі, які вже знають один одного, відбувається зовсім по-іншому, ніж між незнайомими людьми. Але якщо ти маєш спільні професійні захоплення, роками спілкуєшся лише в мережі, то очна зустріч - це надзвичайна натхненна подія.
Величезна кількість нових ідей, креативних проектів. Викладачі та вчителі Миколаївщини - золотий інтелектуальний фонд України!

Кіровоград

Тренінг в Кіровограді - результат Рахівської зустрічі. 53 школи міста планують використовувати Google Apps або вже розпочали роботу по розгортанню Google Apps for Education з вересня. Тому обговорення проблем, деталей організації співпраці для педагогів Кіровограду була необхідністю.Конкурси спільноти


Для кращого знайомство учасників, для глибшого виявлення захоплень та проблем було вирішено проводити конкурси з номінацією "Викладач місяця GEG". Перший конкурс "Викладач вересня GEG" розкрив нам нові зірки - натхненних вчителів, які отримують задоволення від своєї творчої педагогічної діяльності. Сподіваємось, наступні наші очні зустрічі об'єднають і переможців конкурсів й інших небайдужих до інновацій педагогів.
Вітання найактивнішим учасникам спільноти жовтня:

Низький уклін Олександрі Мельник за підтримку наших освітянських ініціатив.

Творчі групи

Активність усіх учасників різна. Для тимчасових справ учасники спільноти об`єднуються в творчі групи. В Україні існує домен edu.ua, який надається вищим навчальним закладам безкоштовно. Виникає питання: "Чому доменне ім`я другого рівня edu. не можуть мати загальноосвітні навчальні заклади? Чому не існує будь-якого загального доменного імені для ЗНЗ та інших навчальних закладів? Від кого залежить існування такого імені?"
Шукаючи відповіді на ці запитання серед активістів спільноти організувалась творча група. Ми шукаємо відповіді та прагнемо знайти людей, які б надавали домені імена школам безкоштовно, так, як і ВНЗ. Склад творчої групи різний. До неї приєднуються люди, що прагнуть допомогти, зробити добру справу. Сьогодні це Наталія Гущина, Галина Коломоєць,  Олег Якимчук, Олександра Мельник, Тетяна Попова, Юрій Гарасюк, Артем Герман, Олена Бурдун, Антоніна Букач.


 Відгуки учасників навчальних зустрічей


Івано-Франківськ
Тетяна ГлуханюкДоступність та зручність Google Apps вражає!
Михайло БігунСервіси Google - можливість групового створення документів та миттєвого обміну інформацією із визначеним колом людей.
Оксана Мариновська: Групова подорож у віртуальне середовище Google принесла нам задоволення.
Людмила Мінда: Google - доступний шлях розвитку в професійному середовищі.
Оксана Хомин: Учора весь день мандрували хмарами. З пошти у спільноту, згодом на диск, тоді в карти. Подорожували ландшафтами та галереями, шукали споріднену душу через опитування та анкетування - навчались спільно. Гарних мандрів!!!!
Наталія Шеремета: Народилася ідея створення різноманітних спільнот педагогів, серед яких творчі групи, слухачі курсів та працівники ОІППО. Основне завдання їх полягає в успішному дистанційному навчанні. Використовуватиму форм Google для тестування, таблиць планування та звітів; документів для календарно-тематичне планування,  дидактичні матеріали для роботи з дітьми. 

Одеса 
Александра Ченкова: "Сегодня прошел первый день Летней школы. 

Первая ассоциация с Google — это поиск. В наше время "что-то найти", уже называют "прогуглить". И это подтверждает, что марка Google уже брэнд. Но есть еще много других инструментов Google для разных сфер деятельности: переводчик, почта, блог, таблицы, карты, документы, научная деятельность и тд,о существовании которых многие и не знали. А сегодня мы научились пользоваться некоторыми из них.

Мне Летняя школа стала интересна, потому, что Google — это прежде всего доступная информация. А это очень важный инструмент для моей профессии.
Сегодня были интереснейшие лекции про культуру пользователя в социальный сетях и как сделать успешным свой канал на YouTube. Но теория без практики не работает. С первого же дня мы приступили к практическим заданиям. И вот первое из них: сделать креативное фото в группе за 5 минут. По-моему у нас получилось суперкрутое фото!)  Было очень интересно!


Рахів
Ірина Свириденко
Серед хмарних Карпат - технологій парад
Представляє Наталія Гущина!
Розвиваюся, вчусь, про нове дізнаюсь
На привітній, гостинній Гуцульщині!

Одеса 
Аліна Дун"Что я поняла за эти дни:
1. С Google работать почетно. Это компания с хорошей репутацией. Они не стоят на месте, развиваются, изобретают, улучшают. Они работают для нас.
2. Google тоже почетно с нами работать. Они всегда готовы выслушать новые идеи, поддержать, попробовать выполнить (если идея хорошая). Нас уважают, и это приятно.
3. Google - это одна большая команда. Здесь нет врагов и соперников. Мы работаем вместе, чтобы усовершенствовать то, что можно.
4. Я познакомилась с инструментами Google. Возможно, я бы и без летней школы к этому пришла, но здесь еще и рассказали о возможностях инструментов. О моих возможностях!
5. Кто угодно может сотрудничать с Google. Если ты этого хочешь, если ты это можешь, то почему бы и нет? Программы простые, и с ними может справиться даже новичок. Дело за вами.
6. Google вознаграждает тех, кто старается. Эта компания создана активными и креативными, и они ищут таких же. Инициатива... нет, не наказуема - награждаема. Google создает благоприятные условия, чтобы люди творили и создавали."